37. BĚH HALTRAVOU

2020

so 4.7.2020

Již 37. Běh Haltravou přilákal celkem 62 odvážlivců z toho 18 žen. Běželo se opět ze Šidlákova po haltravském hřebenu až do Capartic, oproti loňsku se trasa "přitvrdila" o výběh sjezdovky na Sádku. Čímž se Běh Haltravou stal jasně nejtěžším závodem v seriálu Běžce Chodska. Počasí běžcům přálo, teplota se pohybovala na příjemných 20°C. Na trati měli běžci celkem čtyři občerstvovací stanice (na vranovském sedle, na Škarmance, pod sjezdovkou a na jejím vrcholu).

V cíli v Caparticích byl stejně jako loni nejrychleji Jirka Voják z Mílařů Domažlice ve skvělém čase 1:11:48. O šest minut později doběhl na druhém místě Ondra Teska těsně před Pepou Veberem z LK Tatran Chodov.

V ženách byla v cíli nejdříve Lucie Davidová ze Stříbra v čase 1:28:16. Druhá doběhla Zdeňka Lebová a celkové třetí místo mezi ženami brala Vendula Peteříková.

Premiérou byla soutěž smíšených dvojic. Tu opanoval tým Peerpetum Mobile v rodinném složení Lucie a Ivan Davidovi.

Na nálož fotek od rodiny Bendojc se můžete podívat na následujících odkazech. Pro zajímavost...z celého závodu bylo pořízeno více jak 4500 fotek, po vytřídění je jich k vidění úctyhodných cca 1300. Najdeš se na nich?

Zde si můžete přečíst reportáž ze závodu, která vyšla v domažlickém deníku 8.7.2019.

Trasu závodu z roku 2020 si můžete připomenout na následujícím odkazu.