36. BĚH HALTRAVOU

2019

První závod Běhu Haltravou po několikaleté pauze přilákal celkem 46 odvážlivců. Běželo se ze Šidlákova do Capartic. Teplota oproti předchozím tropickým dnům mírně klesla na snesitelných 22°C. Na trati měli běžci dvě občerstvovací stanice (na vranovském sedle a na rozcestí pod Haltravou).

V cíli v Caparticích byl nejrychleji Jirka Voják ve skvělém čase 1:06:35. O více než čtyři minuty později doběhl na druhém místě jeho oddílový kolega z Mílařů Domažlice Ondra Váchal. Pro třetí místo si z Tajanova přijel Vlasta Zwiefelhofer ml., který zaběhl čas 1:15:26.

V ženách byla v cíli nejdříve Petra Dolejšová závodící za Atletiku Klatovy v čase 1:29:03. Druhá doběhla Anna Fronková s časem 1:32:21 a celkové třetí místo mezi ženami brala Jana Brantlová za čas 1:36:11.

Reportáž ze závodu, která vyšla v domažlickém deníku 4.7.2019 a kterou sepsal Ondra Váchal si můžete přečíst níže.

V cíli byla možnost zkusit si proběhnout (projít) kratší orientační běh. Níže si můžete prohlédnout konečné výsledky.

Do fotografování se zapojila celá Bendojc rodina, takže fotek je požehnaně. Můžete se pokochat.

Trasu závodu v roce 2019 si můžete připomenout na následujícím odkazu.