40. BĚH HALTRAVOU

2023

so 1.7.2023

40. ročník Běhu Haltravou startoval tentokráte v obci Rybník. První tři kilometry závodu byly tentokráte po rovině, a tudíž běhavější než loňské ročníky. Až poté následoval nejdelší výběh ze Závisti na Liščí domky s cca 200 výškovými metry. Zbytek trasy již vedl po hřebenovce známé z předchozích ročníků. Cíl čekal běžce na vrcholu sjezdovky Sádek.

Na start se odvážilo 36 mužů a 20 žen, pro které byly připraveny tři občerstvovací stanice (na Liščích domcích, vranovském sedle a na Škarmance).

Stejně jako loni přálo závodníkům počasí, noční déšť zchladil rozpálenou zem a při samotném závodě ukazovala teplota na teploměru příjemných 21°C. Žádný vítr ani dešťové přeháňky běžce nepotkaly.

Z vítězství se radoval klatovský atlet Vojta Koželuh s časem 1:16:06. O dvě minuty později se v cíli objevil Honza Mitáček běžící za VSK Humanita (1:18:06). Třetí místo obsadil se skvělým časem vítěz "padesátníků" Karel Jukl ze Stříbra (1:18:20). Na celkovém čtvrtém místě doběhl německý závodník Felix Killermann (1:20:49). Pro páté místo si tréninkovým tempem doběhl Ondra Váchal z Mílařů Domažlice časem 1:25:26.

Nejrychlejší ženou byla na celkovém 19. místě doběhnuvší Adéla Šeflová z Štefko running teamu s časem 1:36:03. Druhá žena v cíli se objevila Miroslava Valachovičová z Holýšova s časem 1:37:29. Třetí doběhla vítězka kategorie žen nad 45 let Blanka Šindelářová 1:38:10. Čtvrtá žena v cíli a zároveň vítězka kategorie nejmladších žen Vendula Peteříková 1:39:41.

Týmovou soutěž smíšených dvojic ovládl tým "U Garáží" ve složení Ondra Váchal a Vendy Peteříková.

Trasu závodu z roku 2022 si můžete připomenout na následujícím odkazu.